Medarbejdere ved Kultur og Globale Studier

Institut for Kultur og Globale Studier har mere end 185 ansatte – forskere såvel som administrativt personale – som varetager opgaver i relation til uddannelse, forskning og eksternt samarbejde. Nedenfor finder du listen over medarbejdere.

A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z | Ø | Å
 

A

Gunhild Agger · Professor
Telefon: 9940 9029
E-mail:

Lise Rolandsen Agustin · Lektor
Telefon: 9940 9203
E-mail:

Oscar Garcia Agustin · Lektor
Telefon: 6130 1996
E-mail:

Lisbeth Rieshøj Amos · Forskningsadministrator
Telefon: 9940 9150
E-mail:

Inga Ernst Andersen · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 9190
E-mail: inga@cgs.aau.dk 

Lars Andersen · Lektor
Telefon: 9940 8402
E-mail:

Louise Froberg Andersen · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 9180
E-mail: froberg@cgs.aau.dk

Vibeke Andersson · Lektor
Telefon: 9940 7192
E-mail: van@cgs.aau.dk

Dominic Degraft Arthur · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 2866
E-mail: dominic@cgs.aau.dk 

Morten Auklend · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: auklend@cgs.aau.dk

 

B

Tobias Boelt Back · Ph.d.-stipediat
Telefon: 9940 3272
E-mail: boelt@cgs.aau.dk

Kathrine Bjerg Bennike · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 7941
E-mail: bennike@cgs.aau.dk

Malin Bisander · Forsknings- og skolesekretær
Telefon: 9940 8314
E-mail:  

Ane Katrine Bislev · Adjunkt
Telefon: 9940 2859
E-mail: abislev@cgs.aau.dk 

Lill Rastad Bjørst · Adjunkt
Telefon: 9940 2794
E-mail: rastad@cgs.aau.dk 

Lotte Bloksgaard · Lektor
Telefon: 2238 2245
E-mail:  

Carolina Sanchez Boe · Post.doc
Telefon: -
E-mail: boe@cgs.aau.dk

Bent Boel · Lektor
Telefon: 9940 8435
E-mail:  

Lasse Brunø · Ekstern lektor
Tlf.: -
E-mail: lhbruno@cgs.aau.dk

Susanne Broberg Byrresen · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 2611
E-mail: byrresen@cgs.aau.dk  

 

C

Susanne Behrenthz Calstrup · Piccoline
Telefon: 9940 9031
E-mail: calstrup@cgs.aau.dk 

Hugo Cancino · Professor Emeritus
Telefon: 9940 9148
E-mail:  

Rita Cancino · Lektor
Telefon: 9940 9189
E-mail:  

Christina Schoux Casey · Adjunkt
Telefon: 9940 8411
E-mail: casey@cgs.aau.dk

Yarong Chen · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 9113
E-mail: chen@cgs.aau.dk

Daniela Chimirri · Videnskabelig assistent
Telefon: -
E-mail: chimirri@cgs.aau.dk

Annemette Christensen · Piccoline
Telefon: 9940 9031
E-mail: annemette@cgs.aau.dk 

Emil Lauge Christensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 9132
Email: elc@cgs.aau.dk

Evy Lyhn Christensen · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 9207
E-mail:  

Ivan Lind Christensen · Lektor
Telefon: 9940 3271
E-mail: ilc@cgs.aau.dk 

Pernille Skovgaard Christensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: skovgaard@cgs.aau.dk

Steen Fryba Christensen · Lektor
Telefon: 9940 9173
E-mail:    

Mads Christiansen · Adjunkt
Telefon: 9940 9186
E-mail: mads@cgs.aau.dk

Steen Ledet Christiansen · Lektor
Telefon: 9940 9207
E-mail:   

Pablo Rolando Cristoffanini · Lektor
Telefon: 9940 9147
E-mail:  

Helene Balslev Clausen · Adjunkt
Telefon: 9940 2852
E-mail: balslev@cgs.aau.dk 

 

D

Chrestina Dahl  · Ph.d.-studerende
Telefon: - 
E-mail: chrestina@cgs.aau.dk

Lotte Dam · Lektor
Telefon: 9940 9143
E-mail:  

Peter Dayan · Gæsteprofessor
Telefon:
E-mail: dayan@cgs.aau.dk 

Waldemar Diener · Videnskabelig assistent
Telefon: -
E-mail: diener@cgs.aau.dk

Torben Ditlevsen · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9162
E-mail:  

Ben Dorfman · Lektor
Telefon: 9940 9179
E-mail:  

Amos Dangbie Dordah · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: dordah@cgs.aau.dk

Søren Dosenrode · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8389
E-mail:  

Dianne Dredge · Professor
Telefon: 2492 8646
E-mail: dredge@cgs.aau.dk

Poul Duedahl · Lektor
Telefon: 9940 9141
E-mail:  

 

E

Isabella van Elferen · Gæsteforsker
Telefon:
E-mail: elferen@cgs.aau.dk

Hanna El-Kholy · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: elkholy@cgs.aau.dk

Marianne Ellersgaard · Projektadministrator og økonomimedarbejder
Telefon: 9940 2849
E-mail: ellersgaard@cgs.aau.dk 

Leif Grønn Emerek  · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: leifemerek@cgs.aau.dk

Ruth Emerek · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8302
E-mail:  

Stephanie Erlenbach · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 3282
E-mail: ste@cgs.aau.dk

Anders Have Espersen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: have@cgs.aau.dk

 

F

Stine Thidemann Faber · Lektor
Telefon: 9940 9206
E-mail:  

Abdulkadir Osman Farah · Lektor
Telefon: 9940 8440
E-mail:  

Andrew James Fish · Sprogkonsulent
Telefon: 9940 9105
E-mail:  

Tabitta Flyger · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 8304
E-mail:  

Iben Fonnesberg-Schmidt · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8354
E-mail:  

Bodil Frandsen · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: frandsen@cgs.aau.dk

Jesper Bonderup Frederiksen · Adjunkt
Telefon: 9940 9871
E-mail:  

 

G

Ulrik Pram Gad · Lektor
Telefon: 9940 9001
E-mail: gad@cgs.aau.dk

Mirjam Gebauer · Lektor
Telefon: 9940 9818
E-mail:   

Anker Gemzøe · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 9030
E-mail:  

Sergio Goffredo · Videnskabelig assistent
Telefon: -
E-mail: goffredo@cgs.aau.dk

Brian Russell Graham · Lektor
Telefon: 9940 7181
E-mail:

Malene Gram · Lektor
Telefon: 9940 9136
E-mail:  

Naja Dyrendom Graugaard · Ph.d.-stipendtiat
Telefon: 9940 9188
E-mail: graugaard@cgs.aau.dk   

Helle Nissen Gregersen · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 9210
E-mail: nissen@cgs.aau.d

Martin Gregersen · Ph.d.-stipendtiat
Telefon: -
E-mail: mgregersen@cgs.aau.dk

Kasper Rueskov Guldberg · Ph.d.-studerende
Tlf: 2223 2857
E-mail: guldberg@cgs.aau.dk  

Sophie Lanng Gulstad · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: slg@cgs.aau.dk

Olga Gurova · Adjunkt
Telefon: 9940 3285
E-mail: gurova@cgs.aau.dk

Szilvia Gyimóthy · Lektor
Telefon: 9940 2354
E-mail:  

 

H

Susanne Hald · Uddannelseskoordinator
Telefon: 9940 9872
E-mail:

Henrik Halkier · Professor
Telefon: 9940 9138
E-mail:

Kim Toft Hansen · Adjunkt
Telefon: 9940 9144
E-mail:  

Lisbeth Greve Harbo · Ph.d.-studerende
Telefon:
E-mail: harbo@cgs.aau.dk

Rikke Hartmann Haugaard · Adjunkt
Telefon: 9940 2799 
E-mail: haugaard@cgs.aau.dk

Johan Heinsen · Adjunkt
Telefon: 9940 9816
E-mail:

Peter Hervik · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8438
E-mail:

Aage Hill-Madsen · Adjunkt
Telefon: 9940 3287
E-mail: hill@cgs.aau.dk

John Hird · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9137
E-mail: hird@cgs.aau.dk

Sahra-Josephine Hjorth · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 3273
E-mail: hjorth@cgs.aau.dk

Jochen Hoffmann · Lektor
Telefon: 9940 3280
E-mail: hoffmann@cgs.aau.dk

Pernille Hohnen · Lektor
Telefon: 9940 2861
E-mail: hohnen@cgs.aau.dk

Lise-Lotte Holmgreen · Viceinstitutleder
Telefon: 9940 9197
E-mail:

Tore Ellias Harsløf Holst · Ekstern lektor
Tlf.: -
E-mail: harsloef@cgs.aau.dk

Jens Peter Hovelsø · Studielektor
Telefon: 9940 9176
E-mail:

Verena Huppert · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: huppert@cgs.aau.dk

Jenny Holm Hviid · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: jenny@cgs.aau.dk

Runa Preeti Høgnesen · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: preeti@cgs.aau.dk

Marianne Høgsbro · Ph.d.-administrator
Telefon: 9940 9810
E-mail:

Ole Izard Høyer · Adjunkt
Telefon: 9940 9118
E-mail: oleizard@cgs.aau.dk 

 

I

Lars Ib · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: lars_ib@cgs.aau.dk 

 

J

Louise Brix Jacobsen · Adjunkt
Telefon: 9940 9164
E-mail: brix@cgs.aau.dk

Laura James · Lektor
Telefon: 9940 9191
E-mail: james@cgs.aau.dk

Bente Jensen · Ekstern lektor
Telefon: 9940 2856
E-mail: bentejensen@cgs.aau.dk

Claudine Haza Jensen · Undervisningsadjunkt
Telefon: 9940 9192
E-mail:

Henriette Badsberg Jensen · Sekretariatsleder
Telefon: 9940 9208
E-mail: badsberg@cgs.aau.dk

Marie Møller Jensen · Adjunkt
Telefon: 9940 3279
E-mail: mariemj@cgs.aau.dk

Lasse Taagaard Jensen · Ekstern lektor
Telefon:
E-mail: taagaard@cgs.aau.dk

Martin Trandberg Jensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 8454
E-mail:

Mikkel Jensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 9212
E-mail: mjensen@cgs.aau.dk

Sif Lehman Jensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: lehman@cgs.aau.dk

Steffen Bo Jensen  · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8313
E-mail: sje@cgs.aau.dk

Amosah Jonah · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: amosah@cgs.aau.dk

Kirsten Jæger · Lektor
Telefon: 9940 9158
E-mail:

Jens Lohfert Jørgensen · Lektor
Telefon: 9940 2857
E-mail: jenslj@cgs.aau.dk

Martin Bak Jørgensen · Lektor
Telefon: 9940 8390
E-mail:

Martin Ottovay Jørgensen · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9168
E-mail: moj@cgs.aau.dk 

Michael Riber Jørgensen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: mrj@cgs.aau.dk 

 

K

Annette Kanstrup-Jensen · Ekstern lektor
Telefon:
E-mail: akanstrup@cgs.aau.dk

Cirkeline Kappel · Kommunikationskoordinator
Telefon: 9940 8310
E-mail:

Malene Karmisholt · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 9137
E-mail:

Jens Kirk · Lektor
Telefon: 9940 9165
E-mail:  

Anja Kirkeby · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 9195
E-mail: kirkeby@cgs.aau.dk 

Julia Zhukova Klausen · Lektor
Telefon: 9940 9802
E-mail:  

Mary Leanne Kline · Ekstern lektor
Telefon: 9940 3276
E-mail: leanne@cgs.aau.dk

Heidrun Knorr · Ph.d.-stipentiat / Studieadjunkt
Telefon: 9940 9135
E-mail: heidrun@cgs.aau.dk 

Knud Knudsen · Lektor
Telefon: 9940 8414
E-mail:  

Line Vestergaard Knudsen · Adjunkt
Telefon: -
E-mail: vestergaard@cgs.aau.dk

Karina Ørskov Kristiansen · Studiesekretær
Telefon: 9940 9153
E-mail:  

Anja Kublitz  · Lektor
Telefon: 9940 2331
E-mail: kublitz@cgs.aau.dk

Peter Kvistgaard · Ekstern lektor
Telefon: 5093 1614
E-mail:  

William Kynan-Wilson · Post.doc
Telefon: -
E-mail: wkw@cgs.aau.dk

 

L

Ilze Lande · Ekstern lektor
Telefon: 9940 8446
E-mail: lande@cgs.aau.dk 

Laura Landorff · Adjunkt
Telefon: 9940 3288
E-mail: landorff@cgs.aau.dk

Ulla Langballe · Projektadministrator
Telefon: 9940 8291
E-mail:  

Carsten Hjort Lange · Adjunkt
Telefon: 9940 2856
E-mail: lange@cgs.aau.dk

Anne Vestergaard Larsen · Studie- og studienævnssekretær
Telefon: 9940 9925
E-mail: larsen@cgs.aau.dk

Julie Skibsted Larsen · Fundraiser
Telefon: 9940 7195
E-mail:  

Katrine Sandø Larsen · Studiesekretær
Telefon: 9940 8434
E-mail: sandoe@cgs.aau.dk

Peter Stein Larsen · Professor
Telefon: 9940 9067
E-mail:  

Peter Wilgard Larsen · Adjunkt
Telefon: 9940 3275
E-mail: pwl@cgs.aau.dk 

Camilla Overgaard Larsen · Videnskabelig assistent
Telefon:  -
E-mail: col@cgs.aau.dk

Aase Voldgaard Larsen · Lektor
Telefon: 9940 9172
E-mail: voldgaard@cgs.aau.dk   

Abdul-Hanan Zakaria Lassen · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 9130
E-mail:  

Anne Lassen · Ph.d.-studerende
Telefon: - 9940 2858
E-mail: annelassen@cgs.aau.dk 

Inger Lassen · Professor
Telefon: 9940 9178
E-mail:  

Martin Lemberg-Pedersen · Adjunkt
Telefon: 9940 2853
E-mail: lemberg@cgs.aau.dk

Li Xing · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8426
E-mail: xing@cgs.aau.dk 

Laura Bang Lindegaard · Adjunkt
Telefon: 9940 9167
E-mail: laura@cgs.aau.dk 

Leo Lucassen · Adjungeret professor
Telefon:
E-mail: lucassen@cgs.aau.dk

Maren Lytje · Ekstern lektor
Telefon: 
E-mail: lytje@cgs.aau.dk 

 

M

Ana Maria Macias · Ph.d.-stipendiat / Studieadjunkt
Telefon: 9940 9192
E-mail: anamm@cgs.aau.dk 

Richard Madsen · Ph.d.-stipendiat / Studieadjunkt
Telefon: 9940 9146
E-mail: richard@cgs.aau.dk  

Pedro Poza Maupain · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 9620
E-mail: pepm@cgs.aau.dk

Paul McIlvenny · Professor
Telefon: 9940 9169
E-mail: paul@cgs.aau.dk 

Susi Meret · Lektor
Telefon: 9940 8305
E-mail:  

Marie Mikkelsen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 9142
E-mail: marie@cgs.aau.dk 

Tore Mortensen · Lektor
Telefon: 9940 9104
E-mail:  

Bjørn Møller · Lektor
Telefon: 9940 2692
E-mail: bm@cgs.aau.dk

Louise Mønster · Lektor
Telefon: 9940 9155
E-mail:  

Brigitte Dragsted Mutengwa · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: mutengwa@cgs.aau.dk

 

N

Lawrence Naaikuur · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 2865
E-mail: lawrence@cgs.aau.dk

Sandro Nickel · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 2855
E-mail: sandro@cgs.aau.dk

Christine Birgitte Hellesø Nicolajsen · Videnskabelig assistent
Telefon: -
E-mail: hellesoe@cgs.aau.dk

Birthe Mousten Nielsen · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: mousten@cgs.aau.dk

Helene Pristed Nielsen · Lektor
Telefon: 9940 9140
E-mail: pristed@cgs.aau.dk 

Mia Roum Nielsen · Ekstern lektor
Telefon:
E-mail: mrn@cgs.aau.dk

Lotte Schjødt Nielsen · Ekstern lektor
Telefon:
E-mail: schjodt@cgs.aau.dk

Lise Schmidt Nielsen · Ph.d.-stipendiat / Studieadjunkt
Telefon: 9940 9152
E-mail: lisesn@cgs.aau.dk 

Torben Kjersgaard Nielsen · Lektor
Telefon: 9940 8288
E-mail: tkn@cgs.aau.dk 

Anita Nissen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 2363
E-mail: anissen@cgs.aau.dk

Sara Højslet Nygaard · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9122
E-mail:  

 

Daniel Rosengren Olsen · Videnskabelig assistent
Telefon: -
E-mail: rosengren@cgs.aau.dk

Morten Melander Olsen · Studiesekretær 
Telefon: 9940 2507 
E-mail: mortenmo@cgs.aau.dk

Gesine Elisabeth Oppitz-Trotman · Post.doc
Telefon: 9940 3284
E-mail: oppitz@cgs.aau.dk

 

P

Marianne Paasch · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: paasch@cgs.aau.dk

Liza Pank · Studiesekretær
Telefon: 9940 2796
E-mail: pank@cgs.aau.dk

Anne Grethe Julius Pedersen · Lektor 
Telefon: 9940 9187
E-mail:  

Ellen Nyrup Pedersen · Forskningssekretær
Telefon: 9940 9146
E-mail:  

Helle Dalsgaard Pedersen · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 2799
E-mail: helledp@cgs.aau.dk 

Peder Kaj Pedersen · Lektor Emeritus
Telefon: 9940 9108
E-mail: pkp@cgs.aau.dk   

Katarzyna Pelc · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: pelc@cgs.aau.dk

Peng Bo · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 7191
E-mail: peng@cgs.aau.dk

Henrik Plaschke · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: plaschke@cgs.aau.dk

Bo Poulsen · Lektor
Telefon: 9940 9154
E-mail: bpoulsen@cgs.aau.dk 

Kirsten Gammelgaard Poulsen · Translatør og sprogkonsulent
Telefon: 9940 9074
E-mail:

Dennis Puorideme · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: puorideme@cgs.aau.dk  

 

Q

Merete Qvist · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: mhq@cgs.aau.dk

 

R

Malayna Raftopoulos · Adjunkt
Telefon: 9940 2866
E-mail: raftopoulos@cgs.aau.dk

Louise Mubanda Rasmussen · Lektor
Telefon: -
E-mail: mubanda@cgs.aau.dk

Danny Raymond  · Studieadjunkt
Telefon:
E-mail: raymond@cgs.aau.dk

Gunnar Scott Reinbacher · Lektor
Telefon: 9940 8397
E-mail:  

Carina Bregnholm Ren · Lektor
Telefon: 9940 8445
E-mail: ren@cgs.aau.dk 

Mia Rendix · Lektor
Telefon: 9940 9038
E-mail: mia@cgs.aau.dk

María Javiera Aguirre Romero · Ekstern lektor
Telefon: 
E-mail: aguirre@cgs.aau.dk

Marianne Rostgaard · Institutleder
Telefon: 9940 9924
E-mail:  

Mogens Rüdiger · Professor med særlige opgaver
Telefon: 9940 8306
E-mail:  

 

S

Katarina Leci Sakacova · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: kls@cgs.aau.dk

Octavio Ruiz Santillán · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: octavio@cgs.aau.dk

Jan Tödtloff Schlosser · Lektor
Telefon: 9940 9159
E-mail:  

Søren Schmidt · Lektor
Telefon: 9940 9118
E-mail: schmidt@cgs.aau.dk  

Nina Glick Schiller · Adjungeret professor
Telefon: -
E-mail: schiller@cgs.aau.dk

Karl Erik Schøllhammer · Gæsteprofessor
Telefon: -
E-mail: schollhammer@cgs.aau.dk

Birte Siim · Professor
Telefon: 9940 8312
E-mail:  

Doris Pljevaljcic Simkunas · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 2862
E-mail: simkunas@cgs.aau.dk 

Maria Sofie Simonsen  · Post doc
Telefon: 9940 3283
E-mail: simonsen@cgs.aau.dk

Karina Madsen Smed · Lektor
Telefon: 9940 9809
E-mail:  

Marlene Spanger · Lektor
Telefon: 9940 9163
E-maile: spanger@cgs.aau.dk 

Preben Späth · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9146
E-mail: spaeth@cgs.aau.dk 

David Stevens · Undervisningsadjunkt
Telefon: 9940 9192
E-mail:  

Ashley Kim Stewart · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 2795
E-mail: stewart@cgs.aau.dk 

Pauline Stoltz · Lektor
Telefon: 9940 8423
E-mail:  

Jeppe Klitgaard Stricker · Ph.d.-studerende
Telefon: 9940 8255
E-mail: stricker@cgs.aau.dk

Jeanne Strunck · Lektor
Telefon: 9940 9151
E-mail:  

Anders Sørensen · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: soerensen@cgs.aau.dk

Bent Sørensen · Lektor
Telefon: 9940 9166
E-mail:  

Hanne Schaumburg Sørensen · Ekstern lektor
Telefon:
E-mail: schaumburg@cgs.aau.dk

 

T

Hanne Tange · Lektor
Telefon: 9940 2850
E-mail: tange@cgs.aau.dk

Minori Takahashi · Gæsteforsker
Telefon: 9940 3276
E-mail: takahashi@cgs.aau.dk

Anette Therkelsen · Lektor
Telefon: 9940 9139
E-mail:  

Elisabeth Houe Thomsen · Ph.d.-stipendiat / Ekstern lektor
Telefon: 9940 2798
E-mail: houe@cgs.aau.dk 

Tine Thomsen · Kontorfuldmægtig
Telefon: 9940 8298
E-mail: tine@cgs.aau.dk

Trine Lund Thomsen · Lektor 
Telefon: 9940 8330
E-mail: tlt@cgs.aau.dk 

Robert Chr. Thomsen · Lektor / Skoleleder
Telefon: 9940 9131
E-mail:  

Tess Sophie Skadegård Thorsen · Ph.d.-stipendiat
Telefon: - 
E-mail: thorsen@cgs.aau.dk

 

U

Michael Alexander Ulfstjerne · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: ulfstjerne@cgs.aau.dk

 

V

Mante Vertelyte · Ph.d.-stipendiat
Telefon: -
E-mail: vertelyte@cgs.aau.dk

Ramus Dahl Vest · Ph.d.-stipendiat
Telefon: 9940 3270
E-mail: vest@cgs.aau.dk 

Torben Vestergaard · Ekstern lektor
Telefon: 9940 9130
E-mail: tvest@cgs.aau.dk 

Bo Villumsen · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: villumsen@cgs.aau.dk 

 

W

Michael Wagner · Lektor
Telefon: 9940 8290
E-mail:  

Helle Weiergang · Projektadministrator
Telefon: 9940 9133
E-mail:  

Michael Zachary Whyte  · Videnskabelig Assistent
Telefon: -
E-mail: zacharyw@cgs.aau.dk

Bjarke Zinck Winther · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: zinck@cgs.aau.dk

John Wrench · Adjungeret Professor
Telefon: -
E-mail: -

Fuzuo Wu · Adjunkt
Telefon: -
E-mail: fuzuow@cgs.aau.dk

 

X

 


Y

Augustine Yelfaanibe · Ph.d.-studerende
Telefon: -
E-mail: yelfaanibe@cgs.aau.dk  

 

Z

Jesper Willaing Zeuthen · Adjunkt
Telefon: 9940 9202
E-mail: zeuthen@cgs.aau.dk

Wolfgang Zank · Lektor
Telefon: 9940 9134
E-mail:  

Liao Zhongdi · Gæsteforsker
Telefon: -
E-mail: zhongdi@cgs.aau.dk

 

Ø 

Jakob Ørnbjerg · Ekstern lektor
Telefon: -
E-mail: oernbjerg@cgs.aau.dk

 

Å

Susanne Aarup · Økonimimedarbejder
Telefon: 9940 9193
E-mail:

Kontakt

Institut for Kultur og Globale Studier
Kroghstræde 1
9220 Aalborg Øst

Telefon: 9940 9208
Mail: contact@cgs.aau.dk

► Kontakt administrationen

► Kontakt ledelsen

EAN-nummer: 5798 000 420 793
P-nummer: 1012065945
CVR/VAT-nummer: DK 29102384